Stránky

19. 4. 2018

Starosta Pilinský sa ospravedlnil. Na svoj spôsob.

V utorok 17. apríla si v fb-skupine Račania občan Radko Štulrajter a starosta Peter Pilinský vymenili názory na dianie v našej mestskej časti.

Občan Štulrajter napísal, že si neviem vysvetliť aroganciu starostu a že ak sa má niekto ospravedlniť za výstavbu na tzv. RNR, tak je to v prvom rade Intercom a hneď v tesnom závese starosta.

„Doteraz ste nezodpovedali na otázku, prečo ste nežiadali od Intercomu predloženie územného rozhodnutia, ktoré by bolo poistkou pre vybudovanie parku. Ani raz ste verejne neodsúdili developera za to, ako oklamal svojich vlastných klientov, zarobil na nich a ešte sa im aj vyhrážal, ak podajú na neho žalobu za klamlivú reklamu. Za to na občanov, ktorí sa proti neslušným praktikám ohradili, ste neváhali používať slová ako psychopat (opakovane), krátkozrakosť, odtrhnutosť od reality. Toto svedčí o tom, ku komu máte aký vzťah a zdá sa, že ten s developermi je pre Vás dôležitejší ako ten s občanmi.“

 

Starosta Pilinský o. i. odvetil:

„Za toho psychopata sa pánovi Miroslavovi Ščibranimu alias Občan Račan ospravedlňujem ... Jednoducho mi vtedy na komisii na magistráte ušli nervy. Veď aj ja som len človek a pri toľkých hlúpostiach a konšpiráciách, ktoré som tam musel počúvať, sa to jednoducho stane aj iným. Ešte raz, mrzí ma to a verím, že sa to už v budúcnosti nestane.“

Verejne sa ospravedlniť a jedným dychom pôvodnú urážku nahradiť ďalšou urážkou, to ozaj dokáže len človek s pokorou a vyberaným správaním račianskeho starostu.

Popravde, na mieste Mira Ščibranyho by som si nebol istý, či je lepšie byť za psychopata, alebo človeka šíriaceho hlúposti a konšpirácie.

A k starostovej viere, že sa to už v budúcnosti nestane: dva týždne po tom, ako mu na komisii MsZ z úst vykĺzol psychopat, na verejnom rokovaní MsZ poslancovi Ignácovi Kolekovi z Devína verejne a na kameru povedal:


Veď hej, takéhoto máme v Rači starostu.

Miro Ščibrany

Dovetok k starostovmu označeniu „alias Občan Račan“:
Zase raz čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára