Stránky

19. 12. 2012

Starosta na KDH - KDH na starostu

Súvislosť medzi trvalým upustením od vymáhania pohľadávky voči KDH a návrhom rozpočtu MČ Bratislava - Rača na rok 2013.

Návrh rozpočtu na rok 2013 na minulotýždňovom MZ pred očami až štyroch občanov jednomyseľne schválilo všetkých 14 prítomných poslancov. Tento fakt by mohol napovedať, že rokovanie o rozpočte bola nuda a hlasovanie starostov úspech - v tomto duchu o ňom písal krátko po MZ Ján Bednarič na fb-skupine Račania. Opak je pravdou: nuda sa nekonala a starosta utrpel pri hlasovaní o rozpočte nečakanú porážku.

V článku Hrubá čiara za ďalšou neslušnosťou KDH som dva dni pred MZ naznačil, že chystané trvalé upustenie od vymáhania pohľadávky voči KDH môže byť predzvesťou politického bartra medzi starostom a KDH. Po hlasovaní o rozpočte na rok 2013 ... budeme múdrejší, napísal som v poznámke pod článkom (9.12.2012 22:02:00)Priebeh MZ odhad potvrdil.

 

Hlasovaniu o rozpočte predchádzali dve udalosti:
1) schválenie trvalého upustenia od pohľadávky voči KDH (10 poslancov za, 4 sa zdržali) a 
2) hlasovanie o pozmeňovacom návrhu poslanca Drotována presunúť z čiastky 450 tis. € na amfiteáter sumu 250 tis. € na obnovu ZŠ Hubeného (8 poslancov za, 4 sa zdržali, 2 proti).

Práve pri hlasovaní o pozmeňovacom návrhu sa vykľulo šidlo z vreca: návrh nepodporil poslanec za KDH Michal Hrdlička (zdržal sa). Za „normálnych“ okolností by tým pochoval Drotovánov pozmeňovací návrh a barter by bol úspešne dokonaný. Lenže očakávania starostu a KDH prekazilo nečakané hlasovanie poslanca Cyrila Sekerku, ktoré prevážilo misky váh na stranu Drotovánovho návrhu a pričinilo sa o významné okresanie rozpočtovej priority starostu.

Za povšimnutie stojí dvojitá hra KDH pri oboch hlasovaniach: táto kresťanská strana sledujúc vlastný stranícky záujem postavila svoje figúrky na obe strany hlasovacej šachovnice.

Tak ako pred rokom aj teraz rozpočtová zodpovednosť koalície SDKÚ+KDH+SaS dala (napriek vývrtke poslanca Hrdličku) STOP podivným rozpočtovým prioritám starostu Petra Pilinského.4 komentáre:

 1. V Raci mozete mat prenajate priestory zdarma. Neverite? Ako v kazdej reklame aj tu je jeden hacik. Musite byt totiz KDH-cik. Alebo poslanec zastupitelstva. Nie netrepem. Pilinsky podpisal odpustenie dlhu clenom KDH ktori mali 16 rokov prenajate priestory v byvalej skolke na zaciatku Knizkovej doliny. Jedna sa o niekolko tisic euro. Ved co je kriza naco vymahat dlhy. Pubertalne vyhovorky,ze niesu doklady neobstoja. Zmluvy existuju. Ale aby to v Raci bolo Fair Play je potrebne,aby rovnaka suma bola pridelena kazdej politickej strane posobiacej v Raci. Inak by mohol vzniknut dojem,ze jedna strana je zvyhodnovana a preferovana a jej poslanci by mohli hlasovat aj ???

  OdpovedaťOdstrániť
 2. S tou predstavou o Fair Play v Rači súhlasím len v prípade, ak rovnaká suma pridelená každej politickej strane pôsobiacej v Rači bude presne NULA evri.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Uz,len ta Kimerlingova tu v Raci chybala. Co sa prisla osobne podakovat tzv. starostovy Race za dar pre KDH v hodnote 23 000 euro?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ak chcete kritizuovat preco bola suma za prenajom budovy v Knizkovej odpustena,tak si treba najprv urobit rozbor celej situacie.Budova bola postavena na cirkevnom pozemku,ako provizorna stavba,ktora nebola dodnes skolaudovana,povodna budova ktora bola na pozemku bola bez suhlasu vlastnika zburana a do dnesneho dna pozemok nebol vrateny povodnemu vlastnikovi-citkvi,zmluva,ktoru uzavrel MU nebola podla pametnikov spravne vyhotovena-zle uvedena rozloha pre najomnikov ,KDH a firmu,ktora tam sidli,budova nepatrila MU atd.Budovu okrem KDH vauzivali aj zahradkari na schodze a vystavy, Racianska charita,Miestny urad pocas Vinobranie a Hodov -vystava,WC pre verejnost,diskoteky atd......

  OdpovedaťOdstrániť